میز تلویزیون یکی از ملزومات اساسی برای چیدمان دکوراسیون داخلی، اتاق تلویزیون یا نشیمن خانه به شمار می‌رود. اما انتخاب میز مناسب هم پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. در واقع این میز نه تنها باید متناسب با تلویزیون انتخاب شود، بلکه باید با چیدمان داخلی منزل هم هماهنگ باشد.

بنابراین برای انتخاب میز تلویزیون مناسب باید به نکات خاصی دقت شود. در ادامه این مطلب راهنمای کاملی برای انتخاب و خرید بهترین میز تلویزیون فراهم آوردیم.

راهنمای خرید میز تلویزیون

جنس میز تلویزیون

جنس میز تلویزیون‌های موجود در بازار اغلب فلزی یا چوبی است. میزهای چوبی بیشتر مناسب سبک‌های سنتی و روستایی هستند. این در حالی است که میزهای فلزی اغلب مناسب سبک‌های مدرن‌تر هستند. همچنین میزهای چوبی از چوب‌های مختلفی تهیه می‌شوند که هر یک طرح منحصربه‌فرد خود را دارند.

این تنوع طرح و رنگ دست شما را باز می‌گذارد تا به تناسب چیدمان و بودجه خود انتخاب کنید. این در حالی است که میزهای فلزی را اغلب با پوششی از کروم یا مواد مشابه می‌پوشانند تا ظاهر مناسب‌تری داشته باشند. بنابراین، جهت خرید بهترین میز تلویزیون، جنس آن را به خوبی بررسی کنید.

ابعاد میز تلویزیون

نخستین نکته برای انتخاب میز تلویزیون (TV Table) توجه به ابعاد تلویزیون است. بهتر است عرض میز کمی بیشتر از عرض تلویزیون و یا حداقل هم اندازه باشد. به این ترتیب زیبایی بیشتری پیدا می‌کند. اگر اندازه دقیق تلویزیون را نمی‌دانید، کافی است صفحه آن را به صورت مورب اندازه‌گیری کنید. اندازه مورب صفحه تلویزیون باید حداقل با عرض میز برابر باشد.

در واقع اگر اندازه مورب صفحه تلویزیون با عرض میز یکسان باشد، در این صورت عرض میز از عرض تلویزیون کمی بیشتر می‌شود. البته هر چه عرض میز بیشتر از عرض تلویزیون باشد، جلوه بیشتری به فضای داخلی می‌بخشد. به این ترتیب می‌توانید از فضاهای اضافه کنار تلویزیون هم برای قرار دادن لوازم تزئینی استفاده کنید.

نوع کاربرد میز تلویزیون

انواع مختلف میز تلویزیون کاربردهای گوناگونی دارند. برخی برای بازی طراحی شده‌اند و برخی دیگر برای قرار گرفتن در گوشه‌های فضا طراحی می‌شوند. بسیاری از میزهای تلویزیون هم جنبه تزیینی دارند و با بوفه‌ها و ویترین‌های مختلف احاطه شده‌اند. اغلب میزهای بازی فضاهای پنهان زیادی برای قرار دادن کابل‌ها، کنسول بازی و پخش کننده‌ها دارند.

میزهای گوشه برای قرار گرفتن در فضاهای کنج طراحی شده‌اند و اغلب فرم مثلثی دارند. میزهای بوفه‌ای هم اغلب فضای بسته‌ای برای تلویزیون دارند. به این ترتیب در مواقع مورد نیاز تلویزیون داخل این فضا قرار می‌گیرد و چیدمان اتاق را تحت‌تاثیر قرار نمی‌دهد. از‌این‌رو بهتر است قبل از تهیه بهترین میز تلویزیون، نیاز خود را بررسی نمایید.

رنگ میز تلویزیون

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب بهترین میز تلویزیون، توجه به رنگ آن است. از آنجا که بسیاری از انواع این میزها از چوب ساخته می‌شوند، طیف قهوه‌ای یکی از رنگ‌های محبوب برای میز تلویزیون به شمار می‌رود. به علاوه این طیف رنگی با بسیاری از طرح‌ها و سبک‌ها هماهنگ است. بنابراین با اغلب چیدمان‌های داخلی سازگار می‌شود.

مشکی یکی دیگر رنگ‌های رایج و محبوب برای میزهای تلویزیون است. به خصوص اگر دکوراسیون داخلی فضا سبکی مدرن داشته باشد، به احتمال قوی با مشکی سازگار است. سفید هم از رنگ‌های محبوب دیگری است که تقریبا با هر طرح و رنگی متناسب است. بسیاری از افراد هم رنگ‌های نقره‌ای یا طلایی را ترجیح می‌دهند. به هر حال اگر مدام در حال تغییر دکوراسیون هستید شاید بهتر باشد از همان سه رنگ نخست استفاده کنید که تقریبا با همه رنگی سازگار هستند.

سبک میز تلویزیون

میز تلویزیون باید متناسب با سبک چیدمان داخلی فضا انتخاب شود. برای فضاهای سنتی بهتر است از میزهای کلاسیک استفاده کنید که هرگز قدیمی نمی‌شوند. به عنوان مثال یک میز سنتی که از چوب سخت درست شده باشد انتخاب مناسبی برای فضاهای کلاسیک است. اما اگر می‌خواهید فضایی مدرن و متناسب با قرن ۲۱ داشته باشید، بهتر است از یک میز براق با خطوط تیز استفاده کنید.

بهترین مارک میز تلویزیون

از بهترین مارک‌های میز تلویزیون در بازار، می‌توان به کارینو (Karino)، دلفین (Dolphin)، دیزوم (Dzoom) و کاج چوب (Kaj Choub) اشاره نمود. البته شرکت‌های دیگری نیز هستند که محصولات خوبی هم تولید می‌کنند؛ اما آن‌طور که باید، مطرح نشده‌اند.

دریافت محصولات ...

چنانچه سامسونگ موفق به راضی نمودن اف‌بی‌آی به استفاده نمودن از محصولات این شرکت به جای گوشی‌های ساخت کمپانی ریم (سازنده گوشی‌های بلک‌بری) شود، ضربه‌ای مهلک بر پ...