رویایی که دست نیافتنی شد؛ پلی استیشن 5 قادر به اجرای بازی های PS2 ،PS1 و PS3 نیست

29 شهریور 1399

چندی پیش شایعاتی در فضای مجازی مطرح شد که پلی استیشن 5 قادر به اجرای بازی های نسل های گذشته نیست و فقط می تواند بازی های پلی استیشن 4 را اجرا کند. بااین حال، سونی اخبار رسمی حول این موضوع را تأیید نکرده بود. چنین اقدامی نیز باعث شد تا طرفداران شرکت ژاپنی گفته ها را در حد شایعه بدانند.

حال، به نظر می رسد که گفته ها فراتر از شایعه است. اخیرا جیم رایان، مدیر بخش پلی استیشن، مصاحبه ای را با مجله فامیتسو انجام داد و در جریان آن در مورد ویژگی Backward Compatibility پلی استیشن 5 صحبت کرد. در ابتدا باید گفت که قابلیت Backward Compatibility به پشتیبانی و اجرای بازی های نسل قبلی در کنسول های خانگی گفته می شود؛ البته چنین مفهومی در حوزه های دیگر نیز کاربرد دارد.

طبق جدیدترین اخبار بازی، جیم رایان در مصاحبه خود اعلام کرده که به خاطر ویژگی های دوال سنس، استفاده از SSD و همچنین تکنولوژی های استفاده شده در PS5، این کنسول قادر به پشتیبانی از بازی های نسل های قدیمی سونی نیست. به عبارتی، پلی استیشن 5 از همان ابتدا با هدف ارائه Backward Compatibility برای پلی استیشن 4 ساخته شده است و شرکت سونی، نتوانسته بازی های پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و پلی استیشن 1 را روی پلی استیشن 5 دردسترس قرار دهد.

مقاله های مرتبط:

از رابط کاربری پلی استیشن 5 به زودی رونمایی می شود

قیمت پلی استیشن 5 و تاریخ عرضه آن مشخص شد

این در حالی است که مایکروسافت، رقیب سونی، از اواسط نسل هشتم ویژگی Backward Compatibility را روی کنسول بازی خود اجرا کرد و همچنین ایکس باکس سری ایکس هم قادر به اجرای تمامی بازی های نسل های گذشته کنسول های مایکروسافت است. نظر شما کاربران زومیت دراین باره چیست؟ نظرات خود را با ما در میان قرار دهید. همچنین برای مطالعه جدیدترین اخبار بازی و سینما می توانید به سایت زومجی سر بزنید.

دریافت محصولات ...

سونی چند روز قبل از یک تلویزیون جدید با یک امکان جالب خبر داد. این تلویزیون که نام مدل آن BRAVIA KDL-22PX300  بوده و 22 اینچ است، یکی از انواع Flat Screen  هاست...