احتمال بازگشت بازی 1vs100 به ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس وجود دارد

05 آبان 1399

فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس به تازگی در جریان Xbox FanFest و در آستانه ی عرضه ی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس، به صحبت پیرامون برنامه های آینده ی مایکروسافت برای هواداران پرداخت و دراین میان بخشی از صحبت های او هم به بازی 1vs100 اختصاص داشت؛ اثری محبوب که عمر بسیار کوتاهی داشت، ولی همچنان خیلی ها منتظر بازگشت آن هستند.

اسپنسر در صحبت های خود به احتمال احیای این بازی «پرسش و پاسخ محور» اشاره کرده و از علاقه ی خود به چنین سبکی گفت: «شاید بد نباشد ما بازی مخصوص خود را در این سبک تولید کنیم و همان طور که پیش از این به مخاطبان اجازه ی رقابت در چنین فضایی را داده بودیم، یک بار دیگر به سراغ آن برویم. احتمال چنین چیزی وجود دارد.»

بازی 1vs100 در سال 2009 برای ایکس باکس 360 عرضه شد و اثر آنلاین جذابی بود که برپایه ی یک مسابقه ی تلویزیونی معروف با همین نام طراحی شده بود. بازی درنهایت عمر خیلی کوتاهی داشت و حدود یک سال بعد از انتشار به پایان راه رسید، ولی در همان مدت زمان اندک هم بیش از 2.5 میلیون مخاطب پیدا کرد.

برگزاری مسابقه در نسخه ایکس باکس 360 بازی 1vs100

این بازی مثل مسابقه ی تلویزیونی الهام گرفته از آن (که مشابه آن را در تلویزیون ایران هم دیده ایم) شامل 101 شرکت کننده می شد که یک نفر به عنوان The One در مقابل 100 نفر با نام The Mob قرار می گرفت و همه ی افراد باید به سؤالات مطرح شده پاسخ می دادند. مسابقه قوانین زیادی داشت، ولی به طور مختصر می توان گفت اگر The One سؤال را اشتباه جواب می داد، جایزه بین نفرات باقی مانده از The Mob پخش می شد و اگر هم درست پاسخ می داد، مسابقه ادامه پیدا می کرد و تا جایی پیش می رفت که به آخرین سؤال برسد و جایزه بین The One و نفرات باقی مانده از The Mob پخش شود.

1vs100 به مدت دو فصل ادامه پیدا کرد و نمونه های مخصوص آن برای کشورهایی مثل آمریکا، انگلیس، کانادا، فرانسه و آلمان در دسترس بود، ولی درنهایت مشکلات مختلف دست به دست یکدیگر دادند تا به پایان راه برسد. هرچند از آن زمان تا امروز هواداران بارها درخواست احیای این بازی را به مایکروسافت داده اند و فیل اسپنسر هم سال گذشته یک بار دیگر از علاقه ی خود به انجام چنین کاری صحبت کرده بود: «من و مت بوتی (رئیس استودیوهای بازی سازی ایکس باکس) بحث های زیادی راجع به این ایده داشته ایم، هم در مورد احیای 1vs100 و هم تولید بازی دیگری با همان حال و هوا، و واقعا هم دوست داریم به سراغ این کار برویم.»

باید صبر کرد و دید 1vs100 یا بازی مشابه آن را در نسل آینده شاهد خواهیم بود یا خیر؛ مسابقه ای که روی ایکس باکس 360 با جوایز جذابی از جمله 10 هزار مایکروسافت پوینت برای نفر اول همراه بود.

دریافت محصولات ...

مایکروسافت همچنین اعلام کرد که تولید‌کنندگان به‌سادگی می‌توانند یک نرم‌افزار ویندوز فونی را در کنسول بازی ایکس ‌باکس اجرا کنند. به‌عنوان مثال بازی‌های تحت ویندو...