قابلیت Backwards Compatibility پلی استیشن 5 شامل پلی استیشن 1، 2 و 3 نمی شود

11 شهریور 1399

حالا دیگر چیزی در حدود دو ماه تا زمان عرضه کنسول های نسل جدید زمان باقی مانده و در این فاصله آخرین جزئیات مربوط به برنامه های سونی و مایکروسافت برای پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس مشخص می شوند. براساس گزارش ها، هردوی این کنسول ها در زمان نامشخصی از ماه نوامبر به بازار عرضه می شوند ولی همچنان اطلاعات مهمی از آن ها در هاله ای از ابهام قرار دارد. از جمله ی این موارد می توان به قیمت و تاریخ دقیق عرضه PS5 و Xbox Series X درکنار موارد دیگری مانند آمار دقیق لاین آپ یا مجموعه بازی هایی که در حین عرضه دو کنسول در دسترس کاربران قرار خواهند داشت اشاره کرد.

اما یکی از سؤالات باقی مانده ای که به طور ویژه به کنسول پلی استیشن 5 مربوط می شود، قابلیت Backwards Compatibility یا پشتیبانی از بازی های نسل های گذشته است. در حال حاضر تنها پشتیبانی این کنسول از «تعداد منتخبی» از بازی های پلی استیشن 4 به تأیید سونی رسیده و مشخص نیست که آیا نهایتاً این مجموعه به سایر نسل های گذشته نیز گسترش پیدا می کند یا خیر. هرچند به نظر می رسد که وبسایت یوبیسافت (Ubisoft) اطلاعات مربوط به این موضوع را فاش کرده است.

Backwards Compatibility در پلی استیشن 5

یوبیسافت تأیید می کند که باوجود پشتیبانی PS5 از شماری از بازی های نسل هشتم، این تعداد کاملاً محدود بوده و موارد قابل انتظاری را شامل می شوند. در این مقاله تأکید شده که قابلیت Backwards Compatibility در کنسول PS5، بازی های نسل اول تا سوم کنسول های سونی یعنی PS1، PS2 و PS3 را در بر نمی گیرد.

در ادامه ی این پست از برنامه هایی مانند ارائه ی سرویس قسمت های چند نفره بازی ها به صورت بین نسلی (cross-gen) که سونی برای اطمینان از انتقال پیوسته و متعادل کاربران از نسل هشتم به نسل جدید در نظر گرفته صحبت شده است.

البته برخی از توسعه دهندگان به صورت مستقل به کاربران اطمینان دادند که در صورت خرید نسخه PS4 بازی های آن ها، به صورت رایگان به نسخه نسل بعدی نیز دسترسی خواهند داشت. Marvel’s Avengers و Kena: Bridge of Spirits برخی از بازی هایی هستند که از این رویکرد پیروی می کنند. البته شماری از ناشران نیز برنامه ی اختصاصی خود را در پیش گرفته و مثلاً نسخه ی قابل ارتقاء به نسل بعد را با قیمت بالاتری عرضه می کنند. بازی هایی مانند NBA 2K21 و Control در این دسته قرار می گیرند.

بازی های پلی استیشن 4

باوجود اینکه هنوز اطلاعات مهمی از کنسول های نسل جدید نامشخص باقی مانده، موارد زیادی از جمله مشخصات سخت افزاری آن ها برای ما مشخص شده است. شما می توانید با مراجعه به لینک مطلب مقابل، در این خصوص بیشتر بخوانید.

دریافت محصولات ...

اپل اعلام کرد که Siri در حال یادگیری علوم مختلف است. Siri در iOS 6 قادر خواهد بود نرم افزارهای مختلف را اجرا کند، در مورد ورزش و ورزش کارارن اطلاعات ارائه کند،...